У столичному управлінні Нацполіції повідомили про затримання одного з нападників на учасників Маршу рівності на Контрактовій площі у Києві після його завершення.

«Подія сталася на Контрактовій площі через три години після завершення заходу: потерпілим надають медичну допомогу, а їх кривдника доставили в Подільське управління поліції. Інших нападників розшукують. Попередньо встановлено, що група невідомих підбігла до чоловіків, бризнули одному в обличчя газовим балончиком, а іншому нанесли тілесні ушкодження», – повідомила на сторінці у Facebook прес-секретар столичного управління поліції Оксана Блищик.

За її словами, затриманий нападник – киянин, 1995 року народження, в якого вилучили балаклаву, ніж, газовий балончик і капу. Потерпілим 1980 та 1984 років народження надали медичну допомогу і госпіталізували, додала Блищик.

«Вирішується питання про відкриття кримінального провадження. Спільників нападника розшукують», – йдеться в повідомленні.

Раніше сьогодні у поліції також вказали про інцидент після Маршу рівності, коли в ресторані швидкого харчування в центрі міста у чоловіка спробували зірвати браслет з символікою ЛГБТ. Поліція у цей конфлікт втрутилася. Постраждалих і затриманих не було.

Раніше сьогодні у поліції повідомили, що двоє поліцейських зазнали легких травм під час заходів із недопущення правопорушень в рамках Маршу рівності у Києві. Водночас повідомлень про напади на учасників маршу в час його проведення поліція не отримувала.

18 червня у Києві відбувся Марш рівності, що тривав більш ніж годину і проходив під посиленим наглядом правоохоронців – 5500 осіб. Були встановлені фільтраційні пункти, чергували кінологи та кінна поліція.

Перед початком маршу противники акції, близько сотні представників переважно націоналістичних організацій, неподалік парку імені Тараса Шевченка, утворили «ланцюг», безперервно рухаючись пішохідним переходом. Крім того, кілька супротивників акції підпалили символічний прапор ЛГБТ-спільноти. З ними поліція провела профілактичну бесіду. У кількох молодих людей під час перевірки правоохоронці виявили балаклави, газові балончики, курячі яйця та зеленку. Пізніше у поліції також уточнили, що забрали у відділки шістьох осіб, які намагалися прорвати «кордон» поліції під час проведення маршу.


ваш коментар: