Дніпропетровський окружний адміністративний суд переніс слухання справи про заборону «Союзу радянських офіцерів» через неявку відповідача – голови організації Віктора Марченка.

Наступне засідання суду відбудеться 24 травня.

Сьогодні до будівлі суду прийшли активісти, аби вимагати заборони організації. Як зазначив координатор громадської організації «С14» Віталій Роменський, активісти будуть контролювати цей судовий процес.

За даними суду, позивачем є міське управління юстиції, відповідача – громадську організацію «Союз радянських офіцерів» – обвинувачують у закликах до повалення влади та проросійській пропаганді, зокрема в тому, що в березні 2014 року члени організації піднімали на флагштоці перед будівлею міської ради російський прапор.

Позов до суду щодо заборони діяльності організації зареєстрували в червні 2014 року.

В коментарі Радіо Свобода телефоном керівник громадської організації «Союз радянських офіцерів» Віктор Марченко заявив, що вважає звинувачення необґрунтованими.

Він не заперечує, що навесні 2014 року піднімав російський триколор біля мерії, але винятково «на знак дружби України й Росії», мовляв, опоненти в цей час також використовували неукраїнську символіку – стяги Євросоюзу.

«Юстиція подала на нас в суд про примусовий розпуск і заборону нашої організації, у тому числі й за триколор. Які заклики? Ми не говорили – повалювати владу, розколювати Україну. Ні. Інша справа, що нас не чули, нас затаврували сепаратистами», – сказав Радіо Свобода Віктор Марченко.

1 та 9 травня у Дніпрі цього року мітинги, ініційовані організацією «Союз радянських офіцерів», відбувались із червоними прапорами та «гергіївськими» стрічками.


ваш коментар: